Ana Sayfa>Ameliyatlar>Op.Dr. Teoman Doğan Hakkında
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
Op. Dr. TEOMAN DOĞAN - Hakkında

1968'te Stockholm’de doğdu. 119. dönem mezunu olarak Galatasaray Lisesini bitirdi. Tıp fakültesini Marmara Üniversitesi’nde okudu. TUS sınavında dereceyle girdiği plastik cerrahi ihtisasını yine aynı üniversitede yaptı. Üniversite yıllarında Berlin’de Humbolt hastanesinde kısa bir staj yaptı. Tıp diplomasını ABD’de kabul ettirmek için ECFMG sınavlarını geçti USMLE sertifikası aldı.

San Francisco’da Dr. Buncke’nin yanında mikrocerrahi eğitimi (research fellowship): Asistanlığı sırasında mikrocerrahinin babası sayılan Dr. Buncke'nin yanına, San Francisco ya gitti. Mikrocerrahi eğitimini bu klinikte tamamladı. San Francisco’da aldığı cerrahi eğitimin yanında sayısız deneysel çalışma yapma imkanı buldu ve bu çalışmalarını en saygın dergilerde yayınladı. Bir yandan mesleki gelişimini tamamlarken bir yandan da Amerika’da akademik ortamı ve sağlık sistemini tanıma şansını buldu.

Anatomi doktorası ve üniversite hocalığı:

İhtisası sırasında anatomi çalışmalarına ağırlık verdi ve Marmara Üniversitesi’nin anatomi kürsüsünde doktora yaptı. Böylece hem tıbbın temel dallarından olan anatomide akademik kariyere başlamış oldu hem de anatomi bilgisini en üst düzeye çıkararak cerrahi tekniğini geliştirme şansı yakaladı.

2002 yılından sonra Maltepe ve Kadir Has Üniversitelerinde İngilizce anatomi dersi verdi. Dr. Doğan halen anatomi alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

30’un üzerinde uluslararası bilimsel makale:

İlk uluslararası makalesini asistanlığının ilk yılında yazdı. Cerrahi eğitimi sırasında sayısız mikrocerrahi, el ve rekonstrüksiyon ameliyatı yaptı. Kullandığı her tekniği geliştirmeye çalıştı. Bir çok deneysel ve klinik çalışma yaptı ve bunları birer uluslararası makale olarak yayınladı.

Harvard, NYU:

Başvurduğu Harvard, New York University gibi bir çok amerikan üniversitesinden davet aldı. 2002 yılında endoskopik kozmetik cerrahinin kurucusu Dr. Ramirez’in yanına, Baltimore'a gitti.

Dr.Guyuron ile burun ameliyatları ve migren cerrahisi: Aynı yıl Cleveland’da estetik burun ameliyatlarında dünyanın en iyilerinden sayılan Dr.Guyuron’un yanına gitti. Burada da bir çok estetik operasyona katıldı, özellikle burun ameliyatlarında en son gelişmeleri inceledi. Aynı zamanda Dr. Guyuron’un geliştirdiği yeni bir teknik olan migrenin endoskopik cerrahi ile tedavisi üzerine çalıştı.

En prestijli dergide “Editör”lük:

2007 yılında, dünyada plastik cerrahinin en iyi iki bilimsel dergisinden birisi olan “Annals of Plastic Surgery” dergisinin ”Editorial Board” una seçildi ve halen bu görevini sürdürmektedir. Dr. Teoman Doğan bu dergide yayınlanan makalelerin seçilmesi, değerlendirilmesi ve yayına hazırlanmasında görev almaktadır.

Benzer şekilde, 2006 yılından beri mikrocerrahi konusunda dünyanın bir numaralı dergisi olan “Microsurgery” dergisinde de hakem olarak makale değerlendirmeleri yapmaktadır.

Çalışma hayatı:

İhtisası sonrasında Acıbadem Hastanesi’nde göreve başladı. Bu hastanede iki sene çalıştı, sayısız estetik ve rekonstrüktif ameliyat yaptı. Daha sonra kendi kliniğini kurarak özel çalışmaya başladı. 2007 yılında Amerikan Hastanesi kadrosuna katıldı.

Op.Dr. Teoman Doğan Halen Amerikan Hastanesi’nde ve özel muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir.