Ana Sayfa>Ameliyatlar>PRP
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
PRP

Açılımı "platelet rich plasma". Yani kanda pıhtılaşma hücrelerinin konsantre edilip başka kan proteinleriyle beraber bir dolgu maddesi olarak enjekte edilmesi.

Etkili olduğu kesin ama bir dönem üzerinde çok pozitif dedikodular yapılsada fark ettiyseniz bu söylentiler giderek unutulmaya başlandı. Evet etkili ama bir mucize değil. Kalıcı da değil, bir çok dolgu maddesi gibi PRP de emiliyor ve aralıklarla baştan yapılması gerekiyor. Cildi gençleştirdiği iddiaları ise kanıtlanmış değil, benim kanaatim de gerçek olmadığı yönünde.

Tavsiye edermisiniz derseniz evet ederim, ama beklentilerinizi şu anda duyduklarınızın epey altında tutmanız lazım.

İşlem nasıl yapılıyor:

Sizden kan alınıyor. Alınan kan bir makine ile işleniyor ve içerisindeki PRP ayrıştırılıyor ve yüzünüze iğne ile veriliyor. Uygulama kan alma işlemi dışında dolgu enjeksiyonuna çok yakın. Hemen heryerde uygulamak mümkün, bunun için tek kullanımlık paketler satılıyor, muayenehane ortamında kanının alınıp hemen orada hazırlanıyor ve veriliyor.