Ana Sayfa>Ameliyatlar>Popo Estetiği
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
POPO ESTETİĞİ

Bu uzun zamandır gündemde olan bir konu. Popo estetiğinin çok önemli olduğu kesin ama ne yapılması gerektiği, ne yapılırsa kalça estetiği düzeltilebilir uzun zamandır tartışılıyor. Yıllar içerisinde ilk akla gelen popoyu yukarı kaldırmak ve büyütmekti. Bu bazı hastalarda çok iyi sonuç verse de bazı hastalarda ya hiç etkili olmuyor ya da durumu daha da kötü yapabiliyordu. Popo için silikon protezler de kullanılarak popo büyütme ameliyatları geliştirilmeye çalışıldı. Bu da bazen iyi bazen garip denebilecek sonuçlar verdi.

Bu konuda C.G.Mendieta isimli amerikalı bir plastik cerrah son 2-3 yılda önemli değişiklikler yaptı. Özellikle kalça ve popo bölgesinin anatomisini ve ne yapılması gerektiği konusunda ufkumuzu açtı.

Ne yapılabilir ?

Öncelikle popo ve kalça tipinizi belirlemek gerekiyor. Mendieta bunu 4 temel ve bunların altında bir çok ek alt tipe ayırıyor. Bu tiplerin herbirinde değişik sorunlar ön planda ve yapılan tedavi de tamamen değişebiliyor. Yani bir tipte bir bölgeyi büyütmek gerekirken bir diğerinde küçültmek gerekebiliyor.

Temel tedavi için üç yöntem kullanılıyor:

1. Liposuction.

2. Yağ enjeksiyonu.

3. Silikon protezler.

Riskler, zorluklar

Bu ameliyat liposuction ve yağ enjeksiyonu ne kadar riskli ve zor ise o kadar zor. Silikon protezler bence henüz gelişme aşamasında, çok ta gerekli değil. Hemen herşey yağ alarak ve vererek yapılabiliyor.

En büyük zorluk ise bir hafta popo üzerine oturmak "yasak". Zor olduğu kesin, ama bunu göze almak zorundasınız.