Ana Sayfa>Ameliyatlar>Nasıl Genç Kalabilirsiniz ?
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
NASIL GENÇ KALABİLİRSİNİZ ?

Başlık yanlış oldu, sonsuza kadar genç kalamazsınız, mutlaka yaşlanacaksınız ama yaşınız ilerlese bile hala genç, dinamik, keyifli, sağlıklı ve çekici gözükebilirsiniz.

Bazı insanlar bu konuda çok daha şanslılar ama herkezin güçlü ve zayıf özellikleri olduğunu unutmayın.

Size basit bir kaç öneri:

1. Güneşte yanmayın. Sakın. Güneşte yandığınız zaman daha genç gözükürsünüz ama bu daha sağlıklı olduğunuz için değil sadece güneş ışınlarının cildinize verdiği zararın deri içerisinde ödem yapması, yani su toplanmasıdır. Bu su ile cilt kalınlaşır, şişer ve kırışıklılar azalır. Ayrıca bu su dolu deri çok daha genç gözükür. Ama bu geçicidir ve bir kaç hafta sonra ödem gider, geride sadece güneşin yaptığı ağır tahribat kalır. Bu tuzağa düşmeyin.

2. Sigara içmeyin. Sigara cildinizi mahveder, dokularınızı sarkıtır. Bilimsel olarak şu kanıtlandı ki sigara içenlerin yüz germe gibi estetik ameliyat talep etme yaşları içmeyenlerden daha erken.

3. Kilo alıp vermeyin. Bu da hem yüzünüzü hem de vücudunuzu bozar. Dokular dolgunluklarını ve "tonus"larını kaybeder ve sarkık, pörsük gözükürler. Alınan kilolar verildiği sürece sorun olmaz gibi yanlış bir kanıya sakın kapılmayın.

4. Yüzünüz için botox yaptırın. Bana güvenin, 10 sene düzenli botox yaptırmak ve yaptırmamak arasındaki fark o on sene sonunda bilinen bütün estetik ameliyatların bile kapatamayacağı kadar büyük olabilir.

5. Düzenli spor yapın. Herkez size aynı şeyi söylüyor biliyorum ama ben de söyleyeceğim. Sporun gençleştirme etkisi "gerçek".

6. Terapiye gidin. Evet terapiye gidin. Bir sorununuz olması gerekmiyor, sadece kendinizi daha iyi tanımak için bir kaç sene terapiye devam edin. Ruh sağlınız çok çok daha iyi olacak, bu da çok bariz olarak sağlığınıza, yüzünüze yansıyacak.

Antidepresan alıyorum aynı şey diyorsanız kimseye danışmadan aldığınız moda antidepresanın etkisinin bir iki sene olduğunu ve sonrasında kendinizi hiç olmadığınız kadar kötü hissedebileceğinizi hatırlatmak isterim.