Ana Sayfa>Ameliyatlar>Mini-rinoplasti
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
MİNİ-RİNOPLASTİ

Her ameliyatın bir "mini"si de var. Burun ameliyatında bu sadece burun ucuna yapılan ve sadece burun ucunu yukarı kaldırmaya yönelik bir işlem.

Kimler için uygun:

Çok basit bir test yapabilirsiniz, aynanın karşısına geçin ve burun ucunuzu havaya kaldırın, eğer burun sırtınızdaki kemer silindiyse ve burun şekliniz yeterince güzel bir hal aldıysa minirinoplasti sizin için uygundur diyebilisiniz. Ama hala burun sırtındaki yükseklik gözünüze batıyor, yada burun ucunuz geniş ve şekilsiz duruyorsa minirinoplastiden daha fazlasına ihtiyaç olmalı demektir.

Ameliyat nasıl yapılıyor:

Her ihtimalde bir ameliyathanede yapmak şart. Basitte olsa bu bir ameliyat. Hatta uyumanız bile iyi olur.

İşlem genellikle 15 dakika sürüyor, alınacak bir dikiş, tampon, alçı vs… yok.

Burunda hafif bir şişlik olacağı kesin ama ertesi gün neredeyse tamamen normal hayatınıza dönmüş olabilirsiniz. Hastanede yatmanıza gerek yok, bir kaç saat sonra eve çıkabilir, yemek yiyebilir, yıkanabilirsiniz.

Avantaj-dezavantajları:

En büyük avantajı çok kolay olması, çabuk iyileşmesi, alçı-tampon vs… asla gerektirmemesi. Dezavantajı ise sınırlı bir etkisi olması. Bu işlem sadece burun ucunuzu yukarı kaldırabilir, ve bunun dışında hiç bir etkisi olmaz. Dolayısı ile sadece seçilmiş bir şanslı gruba uygun bir işlem, herkez için önermek mümkün değil.