Ana Sayfa>Ameliyatlar>Migren Tedavisi
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
MİGREN TEDAVİSİ

Migren aslında plastik cerrahinin ilgi alanına giren bir hastalık değil. Ama biraz da tesdüfen bizlerin yaptığı bazı işlemler "migren" hastalığına çözüm olabiliyor.

Çok kısaca özetleyeceğim: migren ağrıları başın içerisinde hissedilen şiddetli ağrılar olsa da aslında şakak, alın ya da ensedeki çok daha yüzeyel, cildin hemen altında yerleşen ince ve anatomik olarak pek önemi olmayan sinir dallarından kaynaklanıyor. Bu sinirler bir şekilde bir kasın içerisinden geçiyorlar ve bu geçiş noktasında bir şekilde zedeleniyorlar ve ağrı ataklarına yol açıyorlar. Tedavi de tamamen bu geçiş hattının rahatlatılması üzerine kurulu.

Botox:

Kası gevşetmek ve böyle kalmasını sağlamak, yani tam o geçiş noktasına meşhur botox ilacını enjekte etmek. Bu 4-6 ay atakları neredeyse kesiyor. Gerçek bir migren hastasında etkili olma olasılığı %95 üzerinde. Bu aynı zamanda bir test, eğer botox etkili ise ameliyatta bir seçenek demek oluyor.