Ana Sayfa>Ameliyatlar>Migren Ameliyatı
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
MİGREN TEDAVİSİ - Cerrahi Tedavi Nasıl Yapılıyor ?

Migren ağrıları başın içerisinde hissedilen şiddetli ağrılar olsa da aslında şakak, alın ya da ensedeki çok daha yüzeyel, cildin hemen altında yerleşen ince ve anatomik olarak pek önemi olmayan sinir dallarından kaynaklanıyor.

Ameliyat:

Bahsettiğim bu üç bölgeye müdahale ederek kasın siniri sıkıştırdığı noktayı rahatlatmak. Bu eğer etkili olursa migren hastalığı da sona eriyor.

Cerrahi işlem alın ve şakak bölgesinde endoskopik yüz gençleştirme ameliyatları ile aynı. Yaş grubu olarak ta hastalarım genellikle 40 lı yaşlarda hanımlar olduğu için genellikle bu işlemi yaparken yüzgençleştirmeyi de beraber yapıyorum. Aynısı ense için de geçerli, buradan da bir miktar germe yapılarak aynı anda boyun bölgesini gençleştirmek mümkün.

Benim yaklaşımım ve tavsiyem:

Bu zor bir hastalık ama hiç bir hastalıkta olmayan bir özelliği var: bir gün mutlaka geriliyor ve iyileşiyor. Ne zaman başlayacağı belli olmayan bu hastalığın ne zaman biteceği de belli değil ama mutlaka bir gün geldiği gibi gidiyor. Dolayısı ile ameliyat bence çok iyi bir fikir değil. 6 aylık aralarla botox yapmak ve hastalığın iyileşeceği günleri umutla beklemek bana çok daha makul geliyor. Ama beraberinde bir yüz gençleştirme de isteniyorsa ameliyat elbette mantıklı.