Ana Sayfa>Ameliyatlar>Lazer Tedavileri
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
LAZER TEDAVİLERİ

Lazer ile gençleştirme tedavileri uzun yıllardır kullanılıyor. İlk lazerler ciltte uzun süren kızarıklıklar hatta zor iyileşen açık yanığa benzer yaralar açıyordu. Son dönemde "fraksiyonel" denilen bir yöntem kullanılmaya başlandı ve bu sorun ortadan kalktı. Fraksiyonel lazerlerin diğerlerinden farkı etkilerini tüm yüzeye değil geniş bir yüzeyde sadece noktalar olarak göstermeleri. Yani binlerce iğne ucu gibi lazer etkisi yapıyorlar ve bu iğne vuruşlarının arasında sağlıklı, bozulmamış cilt kalıyor. Dışarıdan bakınca hafif bir kızarıklık olsa da eski tip lazerlerde olan yanıklar oluşmuyor. Negatif tarafı tek bir uygulama yerine bir kaç kez aynı işlemi yapmak şart. Ama bu eski yanıklar ile kıyaslandığında önemsiz denebilecek bir dezavantaj.

Lazer ne işe yarıyor ?

Bu konuda çok değişik görüşler var, ama temel iddia lazerin ciltte bazı tabakaları diğerlerinden ayırarak sadece bunları yakması ve bu seçici etkinin cilt dokusunda yenilenmeyi hızlandırması.

Lazer sonrası cilt gerginliğinde artış ve kırışıklıklarda azalma ilk gözüken etkiler. Bir çok cilt lekesi de lazerler ile tedavi edilebiliyor. Yara izlerinde ve cilt çatlaklarında da lazer etkili olabiliyor.

Tavsiye ediyorum, ama doğru değerlendirmek ve olmayacak şeyleri beklememek çok önemli. Lazer bir ameliyat etkisi yaratamaz ama bazen hiç bir ameliyatın yaratamayacağı etkiler de yaratabilir.