Ana Sayfa>Ameliyatlar>Hangi Durumlarda Ameliyat Olmayın Diyorum
Sitemizde göreceğiniz tüm fotoğraflar hastane ortamında çekilmiştir. Dr. Teoman Doğan muayenehane ortamında estetik ameliyat gerçekleştirmemektedir.
HANGİ DURUMLARDA AMELİYAT OLMAYIN DİYORUM:

1. Sigara. Belli ameliyatlarda sigara çok daha önemli olsa da genel olarak bir paket üzeri içiyorsanız bir ay, daha çok ise 3-6 ay bırakmanızı isteyebilirim.

2. Şeker hastalığı. Şekeriniz varsa bence her türlü estetik ameliyat size yasak. Diabet yara iyileşmesini bozuyor ve enfeksiyon riskini arttırıyor. Estetik bir işlem için bu riskleri almak bence yanlış.

3. Obezite. Mutlaka kilo vermeniz sonra ameliyat olmanız lazım.

4. Ciddi bir sağlık sorunu. Örneğin daha önce by-pass olduysanız ya da kalp krizi geçirdiyseniz estetik ameliyat olmayın. Bir sorun çıkmama olasılığı elbette yüksek ama estetik amaçla böyle bir risk almak anlamsız.

5. Ruh sağlığı. Depresyon sonrası dönem, panik ataklar gibi sorunlar önemli değil, ilaçta alıyor olabilirsiniz. Hatta bipolar bozukluğunuz olabilir ve ilaç alıyor olabilirsiniz, bu da çok önemli değil.

Önemli olan ameliyatı doğru algılamanız. Eğer takıntılı bir ruh hali ile bir ameliyattan olmayacak beklentileriniz varsa bekleyin. Bu ruh haliniz geçmeden ameliyat olmayın.